February 4, 2023
|
California - Berkeley, CA

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Garrett MacQuiddy JR-3 California 2:27.82
2 Yutaka Roberts FR-1 Portland 2:28.87
3 Caden Carney FR-1 California 2:31.08
4 Jason Habash Freshman Unattached 2:32.91
5 Carrick Denker   Unattached 2:33.00
6 Alex Lamoureux Senior Unattached 2:34.43
7 payton fox Junior Unattached 2:35.13
8 Shane Marshall   SRA Elite 2:35.68
9 Noah Pagaran   Unattached 2:36.11
10 Kellen Steplight Freshman Unattached 2:36.32
11 Bryce Wijesekara Senior Unattached 2:38.38
12 Jacob Dietlin   UC Davis XC & Track Club 2:42.66
13 Colin Wong Senior Unattached 2:43.63
14 Brian Kirrane Senior Unattached 2:44.51
15 Thomas Sternfels   Stanford Club 2:44.70
16 Alan Dai   Stanford Club 2:45.66
17 Alex Motawi   UC Davis XC & Track Club 2:46.67
18 William Boyd   UC Davis XC & Track Club 2:46.89
19 Arrin Noriega   Unattached 2:47.07
20 Charbel IMAD 5 RMA Paris 2:47.40
21 Jacob Shin Junior 2nd Wind Athletics 2:48.47
22 Todd Russell   Unattached 2:49.08
23 Evan Griffith Senior Unattached 2:49.88
24 Vrishank Devagudi Senior Unattached 2:50.74
25 Raymond Somoff   West coast striders track club 2:51.45
26 Lucas Chang Junior Unattached 2:51.82
27 Connor Chan Junior Unattached 2:51.92
28 Morgan Sinnock   Unattached 2:52.11
29 Luis Cervantes   Unattached 2:53.96
30 Shon Kachare Junior Unattached 2:54.01
31 Aaron Beaube   UC Davis XC & Track Club 2:54.24
32 William Tholke   Unattached 2:57.04
33 Anthony Riley   Stanford Club 2:58.45
34 Andrew Sturner 3 San Francisco Track and F 2:59.15
35 Carter Bliss Sophomore Unattached 2:59.90
36 Naveen Dawson Sophomore Unattached 3:00.42
37 Edmundas Rosicker Sophomore 2nd Wind 3:00.48
38 Kenway Jiang Junior Unattached 3:01.96
39 Joshua Choy Junior Unattached 3:03.14
40 Colby Hom Sophomore Unattached 3:05.07
41 Jayden Noriega   Unattached 3:06.45
42 Manu Buddhala Junior 2nd Wind 3:06.93
43 Will McMurray Junior Unattached 3:06.97
44 Pranav Punjavi   Unattached 3:08.36
45 Marcus Cunanan Senior Unattached 3:10.47
46 Torrey Spoerer   SF Track & Field Club 3:13.57
47 J Hardaway Jr   Hercules Running Rebels 3:13.62
48 Daksh Sibbal Sophomore Unattached 3:21.54
49 Aniketh Sadanala Freshman Unattached 3:24.78
50 Andre Peralta Dumo Sophomore Unattached 3:25.09
51 Thomas Going Sophomore Unattached 3:25.40
52 Gonzalo Redondo Freshman 2nd Wind 3:32.72
53 Pablo Redondo Freshman 2nd Wind 3:33.04
54 David Gilbert   Unattached 3:46.72
55 Michael Guss   Golden Valley Harriers 3:48.40
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Garrett MacQuiddy JR-3 California 2:27.82
2 Yutaka Roberts FR-1 Portland 2:28.87
3 Caden Carney FR-1 California 2:31.08
4 Jason Habash Freshman Unattached 2:32.91
5 Carrick Denker   Unattached 2:33.00
6 Alex Lamoureux Senior Unattached 2:34.43
7 payton fox Junior Unattached 2:35.13
9 Noah Pagaran   Unattached 2:36.11
10 Kellen Steplight Freshman Unattached 2:36.32
11 Bryce Wijesekara Senior Unattached 2:38.38
24 Vrishank Devagudi Senior Unattached 2:50.74
29 Luis Cervantes   Unattached 2:53.96
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Shane Marshall   SRA Elite 2:34.13 1:56.76 1:58.32 2:35.68
12 Jacob Dietlin   UC Davis XC & Track Club 2:37.78 3:00.56 2:26.40 2:42.66
13 Colin Wong Senior Unattached 3:19.63 2:40.36 3:04.91 2:43.63
14 Brian Kirrane Senior Unattached 1:58.45 2:52.74 3:07.55 2:44.51
15 Thomas Sternfels   Stanford Club 3:17.64 2:38.12 2:16.71 2:44.70
16 Alan Dai   Stanford Club 2:52.29 2:20.82 3:02.23 2:45.66
17 Alex Motawi   UC Davis XC & Track Club 2:53.34 2:53.34 2:45.01 2:46.67
20 Charbel IMAD 5 RMA Paris 2:25.64 3:05.82 3:20.88 2:47.40
21 Jacob Shin Junior 2nd Wind Athletics 3:32.28 3:22.17 3:05.32 2:48.47
22 Todd Russell   Unattached 2:42.32 2:42.32 3:27.97 2:49.08
27 Connor Chan Junior Unattached 3:19.43 3:41.78 2:46.77 2:51.92
31 Aaron Beaube   UC Davis XC & Track Club 3:18.64 3:25.61 3:30.83 2:54.24
Men's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 William Boyd   UC Davis XC & Track Club 2:46.89
30 Shon Kachare Junior Unattached 2:54.01
32 William Tholke   Unattached 2:57.04
33 Anthony Riley   Stanford Club 2:58.45
34 Andrew Sturner 3 San Francisco Track and F 2:59.15
35 Carter Bliss Sophomore Unattached 2:59.90
37 Edmundas Rosicker Sophomore 2nd Wind 3:00.48
40 Colby Hom Sophomore Unattached 3:05.07
46 Torrey Spoerer   SF Track & Field Club 3:13.57
Men's 1000 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
19 Arrin Noriega   Unattached 3:23.83 2:28.70 3:07.12 3:35.52 2:06.98 2:47.07
23 Evan Griffith Senior Unattached 3:35.75 2:31.20 2:10.81 2:46.49 3:13.67 2:49.88
26 Lucas Chang Junior Unattached 2:12.31 2:00.28 3:14.16 3:22.75 2:39.80 2:51.82
28 Morgan Sinnock   Unattached 3:24.81 2:15.97 2:34.90 2:40.07 3:38.58 2:52.11
36 Naveen Dawson Sophomore Unattached 2:27.95 3:25.68 2:45.99 3:29.29 2:38.77 3:00.42
38 Kenway Jiang Junior Unattached 2:40.13 2:36.49 2:41.95 3:05.60 2:38.31 3:01.96
39 Joshua Choy Junior Unattached 2:08.20 3:47.10 2:17.36 3:39.77 3:39.77 3:03.14
41 Jayden Noriega   Unattached 2:59.00 3:15.78 3:06.45 2:16.11 2:51.54 3:06.45
42 Manu Buddhala Junior 2nd Wind 2:29.55 2:14.59 3:53.67 3:16.28 3:14.41 3:06.93
43 Will McMurray Junior Unattached 2:16.49 3:49.98 2:23.97 3:18.19 3:55.59 3:06.97
44 Pranav Punjavi   Unattached 2:47.64 3:06.48 2:49.53 2:32.58 3:29.08 3:08.36
48 Daksh Sibbal Sophomore Unattached 3:53.79 2:51.31 4:03.87 3:51.78 3:53.79 3:21.54
54 David Gilbert   Unattached 2:54.58 3:55.79 4:29.80 4:16.20 3:44.46 3:46.72
Men's 1000 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
25 Raymond Somoff   West coast striders track club 2:51.45 2:15.45 2:58.31 2:39.45 3:13.74
45 Marcus Cunanan Senior Unattached 3:10.47 2:20.95 3:21.90 2:49.52 2:53.33
47 J Hardaway Jr   Hercules Running Rebels 3:13.62 4:02.03 2:32.96 3:15.56 4:07.84
49 Aniketh Sadanala Freshman Unattached 3:24.78 2:37.68 3:20.69 3:00.21 3:06.35
50 Andre Peralta Dumo Sophomore Unattached 3:25.09 2:27.67 2:56.38 3:47.65 3:33.30
51 Thomas Going Sophomore Unattached 3:25.40 2:50.49 3:27.46 3:39.78 3:33.62
52 Gonzalo Redondo Freshman 2nd Wind 3:32.72 2:28.91 4:25.90 3:36.98 3:45.49
53 Pablo Redondo Freshman 2nd Wind 3:33.04 3:28.78 4:09.26 3:26.65 3:01.09
55 Michael Guss   Golden Valley Harriers 3:48.40 3:16.43 4:18.10 3:59.82 2:46.74