April 1- 2, 2022
|
Southern Wesleyan - Central, SC
|
Timing: cfpitiming.com
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov Conference Carolinas NCCAA

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sarah Kate Lipperd SR-4 Covenant 4:49.49
2 Ella Stoudenmire FR-1 North Georgia 4:53.26
3 Audrey Gleason JR-3 North Georgia 4:54.49
4 Emily McBride FR-1 North Georgia 4:57.25
5 Mariah Millsap SR-4 North Georgia 5:03.23
6 Jaycie Ponce SO-2 Piedmont 5:04.25
7 Karmen LeRoy JR-3 North Georgia 5:04.36
8 Emily Golden SO-2 Anderson (S.C.) 5:04.45
9 Valeria Angel SR-4 Piedmont 5:07.24
10 Ashley Pope SO-2 North Georgia 5:07.97
11 Macey Morgan SO-2 Southern Wesleyan 5:09.40
12 Ashley Sosa FR-1 Converse 5:09.51
13 Josey George JR-3 Piedmont 5:10.72
14 Devin Helms SO-2 North Georgia 5:11.22
15 Anna Chasteen FR-1 North Georgia 5:11.61
16 Faith Nelson SO-2 Anderson (S.C.) 5:11.75
17 Korey Dickerson SO-2 North Georgia 5:13.10
18 Maggie Henry SR-4 Covenant 5:13.68
19 Madison Lewellen SR-4 Southern Wesleyan 5:14.10
20 Savannah Campbell JR-3 Truett-McConnell 5:17.03
21 Emery Ryan SO-2 North Georgia 5:17.07
22 Anna Dawkins FR-1 Erskine 5:18.89
23 Lydia Dorman SO-2 Covenant 5:19.31
24 Abbey Frock SO-2 Southern Wesleyan 5:19.73
25 Lindsay Allan JR-3 North Georgia 5:20.60
26 Mia Zuniga FR-1 Belmont Abbey 5:20.68
27 Elissa Oliver FR-1 North Georgia 5:20.88
28 Madison McDonald FR-1 Claflin 5:21.08
29 Piper Grant JR-3 Converse 5:22.73
30 Hagan Wilson SO-2 Anderson (S.C.) 5:22.91
31 Gracie Woods FR-1 Erskine 5:23.24
32 Keyli Gomez SO-2 Presbyterian 5:24.25
33 Jenna Sandhoff FR-1 Covenant 5:26.57
34 Elizabeth Burton SR-4 North Georgia 5:27.21
35 Sky Buie-Cox SR-4 Claflin 5:28.29
36 Sydney Bolyard SO-2 North Georgia 5:28.39
37 Elle Sims FR-1 Truett-McConnell 5:28.40
38 Caroline Rairigh FR-1 Presbyterian 5:29.32
39 Simone Chock SO-2 Truett-McConnell 5:32.64
40 Katie LaCroix JR-3 Brevard 5:33.91
41 Alyssa Marks SR-4 Bob Jones 5:36.37
42 LeeAnn Lawrence JR-3 Piedmont 5:37.86
43 Allison Craft FR-1 Truett-McConnell 5:41.46
44 Emma Bright FR-1 North Greenville 5:41.51
45 Reagan Wells FR-1 Newberry 5:41.68
46 Brooke McDonald JR-3 Covenant 5:44.01
47 Janey Dixon FR-1 Southern Wesleyan 5:44.43
48 Chloe Chandler FR-1 Converse 5:49.12
49 Francesca Dinapoli FR-1 Belmont Abbey 5:51.39
50 Hannah Reedy FR-1 Anderson (S.C.) 5:52.87
51 Julie Covil SO-2 Presbyterian 5:59.42
52 Annalena Griffin SO-2 Francis Marion 6:02.97
53 Carolina Thompkins FR-1 Francis Marion 6:04.77
54 Caroline Lamb JR-3 Southern Wesleyan 6:22.48
55 Hannah Cathey JR-3 Bob Jones 6:24.30
56 Natalie-Edith Gonzalez FR-1 Piedmont 6:47.91
  Briannah Henry JR-3 Emmanuel (Ga.) DNF
  Alaya Lindquist SO-2 Newberry DNF
  Elise Matthews SO-2 Anderson (S.C.) DNS
  Margaret Snyder JR-3 Bob Jones DNS
  Sophia Ogawa FR-1 Brevard DNS
  Izabelle Trefts FR-1 Columbia (S.C.) DNS
  Matilda Green SO-2 Covenant DNS
  Kaylee Copeland FR-1 North Greenville DNS
  Kacey Miller FR-1 North Greenville DNS
  Ashley Jones FR-1 Montreat DNS
  Kilia Hasty FR-1 Montreat DNS
  Lahna Wempner FR-1 Brenau DNS
  Carson Towe FR-1 Converse DNS
  Janie Reed FR-1 Anderson (S.C.) DNS
  Maddie Bridges SO-2 North Greenville DNS
  Mattie Parker JR-3 Covenant DNS
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sarah Kate Lipperd SR-4 Covenant 4:49.49
2 Ella Stoudenmire FR-1 North Georgia 4:53.26
3 Audrey Gleason JR-3 North Georgia 4:54.49
4 Emily McBride FR-1 North Georgia 4:57.25
5 Mariah Millsap SR-4 North Georgia 5:03.23
7 Karmen LeRoy JR-3 North Georgia 5:04.36
8 Emily Golden SO-2 Anderson (S.C.) 5:04.45
12 Ashley Sosa FR-1 Converse 5:09.51
16 Faith Nelson SO-2 Anderson (S.C.) 5:11.75
17 Korey Dickerson SO-2 North Georgia 5:13.10
18 Maggie Henry SR-4 Covenant 5:13.68
21 Emery Ryan SO-2 North Georgia 5:17.07
  Elise Matthews SO-2 Anderson (S.C.) DNS
  Mattie Parker JR-3 Covenant DNS
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Jaycie Ponce SO-2 Piedmont 5:04.25
9 Valeria Angel SR-4 Piedmont 5:07.24
10 Ashley Pope SO-2 North Georgia 5:07.97
11 Macey Morgan SO-2 Southern Wesleyan 5:09.40
13 Josey George JR-3 Piedmont 5:10.72
14 Devin Helms SO-2 North Georgia 5:11.22
15 Anna Chasteen FR-1 North Georgia 5:11.61
19 Madison Lewellen SR-4 Southern Wesleyan 5:14.10
20 Savannah Campbell JR-3 Truett-McConnell 5:17.03
30 Hagan Wilson SO-2 Anderson (S.C.) 5:22.91
31 Gracie Woods FR-1 Erskine 5:23.24
34 Elizabeth Burton SR-4 North Georgia 5:27.21
36 Sydney Bolyard SO-2 North Georgia 5:28.39
45 Reagan Wells FR-1 Newberry 5:41.68
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Anna Dawkins FR-1 Erskine 5:18.89
23 Lydia Dorman SO-2 Covenant 5:19.31
24 Abbey Frock SO-2 Southern Wesleyan 5:19.73
25 Lindsay Allan JR-3 North Georgia 5:20.60
26 Mia Zuniga FR-1 Belmont Abbey 5:20.68
28 Madison McDonald FR-1 Claflin 5:21.08
35 Sky Buie-Cox SR-4 Claflin 5:28.29
38 Caroline Rairigh FR-1 Presbyterian 5:29.32
42 LeeAnn Lawrence JR-3 Piedmont 5:37.86
46 Brooke McDonald JR-3 Covenant 5:44.01
  Alaya Lindquist SO-2 Newberry DNF
  Janie Reed FR-1 Anderson (S.C.) DNS
  Matilda Green SO-2 Covenant DNS
  Margaret Snyder JR-3 Bob Jones DNS
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
29 Piper Grant JR-3 Converse 5:22.73
32 Keyli Gomez SO-2 Presbyterian 5:24.25
33 Jenna Sandhoff FR-1 Covenant 5:26.57
37 Elle Sims FR-1 Truett-McConnell 5:28.40
39 Simone Chock SO-2 Truett-McConnell 5:32.64
40 Katie LaCroix JR-3 Brevard 5:33.91
43 Allison Craft FR-1 Truett-McConnell 5:41.46
44 Emma Bright FR-1 North Greenville 5:41.51
47 Janey Dixon FR-1 Southern Wesleyan 5:44.43
50 Hannah Reedy FR-1 Anderson (S.C.) 5:52.87
55 Hannah Cathey JR-3 Bob Jones 6:24.30
  Briannah Henry JR-3 Emmanuel (Ga.) DNF
  Kaylee Copeland FR-1 North Greenville DNS
  Kilia Hasty FR-1 Montreat DNS
  Ashley Jones FR-1 Montreat DNS
Women's 1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
27 Elissa Oliver FR-1 North Georgia 5:20.88
41 Alyssa Marks SR-4 Bob Jones 5:36.37
48 Chloe Chandler FR-1 Converse 5:49.12
49 Francesca Dinapoli FR-1 Belmont Abbey 5:51.39
51 Julie Covil SO-2 Presbyterian 5:59.42
52 Annalena Griffin SO-2 Francis Marion 6:02.97
53 Carolina Thompkins FR-1 Francis Marion 6:04.77
54 Caroline Lamb JR-3 Southern Wesleyan 6:22.48
56 Natalie-Edith Gonzalez FR-1 Piedmont 6:47.91
  Izabelle Trefts FR-1 Columbia (S.C.) DNS
  Carson Towe FR-1 Converse DNS
  Kacey Miller FR-1 North Greenville DNS
  Maddie Bridges SO-2 North Greenville DNS
  Sophia Ogawa FR-1 Brevard DNS
  Lahna Wempner FR-1 Brenau DNS