March 18-19, 2022
|
UCF - Orlando, FL
ICON KEY: NAIA A NEICAAA IC4A/ECAC AARTFC NCAA DII Prov NAIA B ECAC DIII

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Davien Worrels FR-1 Southeastern U. 47.74
2 Khari Herbert   BVI 47.92
3 Lucas Honohan JR-3 UMass Amherst 48.08
4 Vasha Sheriff   Unattached 48.12
5 Kendrick Thompson Senior University of The Bahamas 48.32
6 Colin Stoddard JR-3 UMass Amherst 48.48
7 Lawrence Gilliam FR-1 Michigan 48.58
8 Omar Kelly FR-1 Florida Memorial 48.85
9 Rodheim Austin SR-4 Florida Memorial 49.15
10 Isaiah Palmer SO-2 Southeastern U. 49.51
11 Jade Reicks SO-2 Minnesota 49.53
12 Micah Wood SO-2 Rutgers 49.55
13 Conor Mahony SO-2 Connecticut 49.63
14 Jonathan Moulton SO-2 Southeastern U. 49.66
15 Joshua Battle SR-4 Florida Memorial 49.66
16 Aaron Hackett JR-3 Connecticut 49.70
17 Josiah Soto SO-2 Embry-Riddle 49.85
18 Donya Roberts Senior University of The Bahamas 50.13
19 Malcolm Brown FR-1 Bethune-Cookman 50.17
20 Alexander Laurent SO-2 UMass Amherst 50.49
21 Antonio Doster Jr JR-3 Alabama State 50.83
22 Revendy Paul SO-2 Embry-Riddle 50.93
23 Brett Asay SR-4 NYU 51.29
24 John Trombley FR-1 Tampa 51.43
25 Daniel Devine SR-4 NYU 51.74
26 Leo Gabaron SO-2 Michigan 51.85
27 Mozinski Lince SO-2 Florida Memorial 51.93
28 Aaron Black SO-2 Rutgers 51.96
29 Sam Marran SO-2 Rutgers 52.30
30 Reuel Belazaire FR-1 Saint Leo 52.38
31 Jacob Swad SO-2 Tampa 52.45
32 Aaron Blount FR-1 Bethune-Cookman 52.57
33 Austin James JR-3 Tampa 52.70
34 Nicholas Moseley SO-2 Alabama State 52.71
35 Isaiah Davis SO-2 Bethune-Cookman 52.94
36 Marquez Clerveaux SO-2 Minnesota 53.05
37 Kyle Lass FR-1 Tampa 53.31
38 Mykalee Atkins SR-4 VCU 54.17
39 Leroy Francis SR-4 Florida Memorial 55.09
40 David Obwaya SO-2 NYU 56.72
  Marcial Martinez FR-1 Tampa DNF
  Trevor White SO-2 Bethune-Cookman DNF
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Khari Herbert   BVI 47.92
3 Lucas Honohan JR-3 UMass Amherst 48.08
4 Vasha Sheriff   Unattached 48.12
5 Kendrick Thompson Senior University of The Bahamas 48.32
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Davien Worrels FR-1 Southeastern U. 47.74
6 Colin Stoddard JR-3 UMass Amherst 48.48
12 Micah Wood SO-2 Rutgers 49.55
18 Donya Roberts Senior University of The Bahamas 50.13
28 Aaron Black SO-2 Rutgers 51.96
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Lawrence Gilliam FR-1 Michigan 48.58
10 Isaiah Palmer SO-2 Southeastern U. 49.51
11 Jade Reicks SO-2 Minnesota 49.53
14 Jonathan Moulton SO-2 Southeastern U. 49.66
20 Alexander Laurent SO-2 UMass Amherst 50.49
36 Marquez Clerveaux SO-2 Minnesota 53.05
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Rodheim Austin SR-4 Florida Memorial 49.15
17 Josiah Soto SO-2 Embry-Riddle 49.85
19 Malcolm Brown FR-1 Bethune-Cookman 50.17
22 Revendy Paul SO-2 Embry-Riddle 50.93
39 Leroy Francis SR-4 Florida Memorial 55.09
  Trevor White SO-2 Bethune-Cookman DNF
Men's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Omar Kelly FR-1 Florida Memorial 48.85
13 Conor Mahony SO-2 Connecticut 49.63
15 Joshua Battle SR-4 Florida Memorial 49.66
21 Antonio Doster Jr JR-3 Alabama State 50.83
26 Leo Gabaron SO-2 Michigan 51.85
27 Mozinski Lince SO-2 Florida Memorial 51.93
35 Isaiah Davis SO-2 Bethune-Cookman 52.94
Men's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Aaron Hackett JR-3 Connecticut 49.70
25 Daniel Devine SR-4 NYU 51.74
29 Sam Marran SO-2 Rutgers 52.30
31 Jacob Swad SO-2 Tampa 52.45
34 Nicholas Moseley SO-2 Alabama State 52.71
  Marcial Martinez FR-1 Tampa DNF
Men's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 John Trombley FR-1 Tampa 51.43
30 Reuel Belazaire FR-1 Saint Leo 52.38
32 Aaron Blount FR-1 Bethune-Cookman 52.57
33 Austin James JR-3 Tampa 52.70
38 Mykalee Atkins SR-4 VCU 54.17
Men's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Brett Asay SR-4 NYU 51.29
37 Kyle Lass FR-1 Tampa 53.31
40 David Obwaya SO-2 NYU 56.72