March 18-19, 2022
|
UCF - Orlando, FL
ICON KEY: NAIA A NEICAAA IC4A/ECAC AARTFC NCAA DII Prov NAIA B ECAC DIII

Men's 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Rodney Heath Jr. FR-1 Kentucky 10.32 1.8
2 Matthew Clarke SR-4 Alabama State 10.44 1.8
3 Joseph Taylor SO-2 Southeastern U. 10.48 1.8
3 James Williamson III FR-1 Southeastern U. 10.48 3.2
5 Dominic Larry FR-1 Southeastern U. 10.48 3.2
6 Jermaine Dyges FR-1 Bethune-Cookman 10.57 1.8
7 Myles Epstein FR-1 Dartmouth 10.66 1.8
8 James Bivins FR-1 Rutgers 10.72 1.8
9 Aarron Westmoreland JR-3 Minnesota 10.74 3.2
10 Justus Trainer JR-3 Alabama State 10.78 1.1
11 Jacob Koerner FR-1 Michigan 10.78 3.2
12 Michael Rodia SO-2 UMass Amherst 10.79 3.2
13 Adebowale Smith SO-2 Rutgers 10.87 3.2
14 Nils Wildberg FR-1 Dartmouth 10.88 1.0
15 Jhovan Martin FR-1 Saint Leo 10.96 1.4
16 Bera Ajala SO-2 Michigan 10.97 1.0
17 Montrael Bennett FR-1 Bethune-Cookman 11.06 1.4
18 Felipe Gonzalez SO-2 UMass Amherst 11.09 3.5
19 Zion Glover FR-1 NYU 11.12 1.4
20 Ajani McPherson JR-3 Embry-Riddle 11.14 3.5
21 Corbin Shelley SO-2 Alabama State 11.15 1.1
22 DaMarkis Adams SO-2 Alabama State 11.16 3.5
23 Tyson Riley SO-2 Alabama State 11.17 1.0
24 Patrick Walsh SO-2 UMass Amherst 11.19 1.0
25 Jeremiah Battle SR-4 Florida Memorial 11.19 1.0
26 Wade Martin FR-1 Saint Leo 11.24 1.0
27 Marvens Milhomme SO-2 Bethune-Cookman 11.26 1.0
28 Kamden Martin SO-2 NYU 11.26 1.4
29 Mason Mahacek JR-3 Michigan 11.26 1.0
30 Jacob Swad SO-2 Tampa 11.27 1.0
31 Michael Hopkins FR-1 Bethune-Cookman 11.30 1.4
32 Brian Kaiserman SO-2 NYU 11.32 3.5
33 Derrick Andrews-Powley FR-1 Bethune-Cookman 11.33 1.0
34 Marcus Odums FR-1 NC State 11.45 1.1
35 William Sistruck FR-1 NC State 11.50 1.0
36 Khalil Snell FR-1 Tampa 11.50 3.5
37 Maurice Gentry JR-3 Tampa 11.56 3.5
38 Jackson Brown FR-1 Tampa 11.57 1.0
39 Tevin Wright Freshman University of The Bahamas 11.58 3.5
40 Vineet Shinde SO-2 Saint Leo 12.53 1.0
  Gordon Smith SO-2 VCU FS -
Men's 100 Meters Section 1
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Rodney Heath Jr. FR-1 Kentucky 10.32
2 Matthew Clarke SR-4 Alabama State 10.44
3 Joseph Taylor SO-2 Southeastern U. 10.48
6 Jermaine Dyges FR-1 Bethune-Cookman 10.57
7 Myles Epstein FR-1 Dartmouth 10.66
8 James Bivins FR-1 Rutgers 10.72
Men's 100 Meters Section 2
W: 3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 James Williamson III FR-1 Southeastern U. 10.48
5 Dominic Larry FR-1 Southeastern U. 10.48
9 Aarron Westmoreland JR-3 Minnesota 10.74
11 Jacob Koerner FR-1 Michigan 10.78
12 Michael Rodia SO-2 UMass Amherst 10.79
13 Adebowale Smith SO-2 Rutgers 10.87
Men's 100 Meters Section 3
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Jhovan Martin FR-1 Saint Leo 10.96
17 Montrael Bennett FR-1 Bethune-Cookman 11.06
19 Zion Glover FR-1 NYU 11.12
28 Kamden Martin SO-2 NYU 11.26
31 Michael Hopkins FR-1 Bethune-Cookman 11.30
Men's 100 Meters Section 4
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Bera Ajala SO-2 Michigan 10.97
24 Patrick Walsh SO-2 UMass Amherst 11.19
26 Wade Martin FR-1 Saint Leo 11.24
27 Marvens Milhomme SO-2 Bethune-Cookman 11.26
29 Mason Mahacek JR-3 Michigan 11.26
30 Jacob Swad SO-2 Tampa 11.27
33 Derrick Andrews-Powley FR-1 Bethune-Cookman 11.33
Men's 100 Meters Section 5
W: 3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Felipe Gonzalez SO-2 UMass Amherst 11.09
20 Ajani McPherson JR-3 Embry-Riddle 11.14
22 DaMarkis Adams SO-2 Alabama State 11.16
32 Brian Kaiserman SO-2 NYU 11.32
36 Khalil Snell FR-1 Tampa 11.50
37 Maurice Gentry JR-3 Tampa 11.56
39 Tevin Wright Freshman University of The Bahamas 11.58
  Gordon Smith SO-2 VCU FS
Men's 100 Meters Section 6
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Nils Wildberg FR-1 Dartmouth 10.88
23 Tyson Riley SO-2 Alabama State 11.17
25 Jeremiah Battle SR-4 Florida Memorial 11.19
35 William Sistruck FR-1 NC State 11.50
38 Jackson Brown FR-1 Tampa 11.57
40 Vineet Shinde SO-2 Saint Leo 12.53
Men's 100 Meters Section 7
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Justus Trainer JR-3 Alabama State 10.78
21 Corbin Shelley SO-2 Alabama State 11.15
34 Marcus Odums FR-1 NC State 11.45