April 3, 2021
|
Southern Wesleyan - Central, SC
ICON KEY: NCAA DII Auto NAIA B NAIA A NJCAA DI NCCAA Conference Carolinas NCAA DII Prov Peach Belt

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Breanna Hammond SR-4 North Georgia 4:55.18
2 Claire Mills FR-1 North Georgia 5:04.79
3 Emery Ryan FR-1 North Georgia 5:07.46
4 Bayley Robinson FR-1 Converse 5:07.73
5 Olivia Rish JR-3 Anderson (S.C.) 5:07.73
6 Kylie Futrell FR-1 North Greenville 5:07.86
7 Taylor Farmer FR-1 Emmanuel (Ga.) 5:07.88
8 Karmen LeRoy SO-2 North Georgia 5:07.91
9 Josey George FR-1 Piedmont 5:09.46
10 Madison Lewellen JR-3 Southern Wesleyan 5:10.63
11 Macey Morgan FR-1 Southern Wesleyan 5:11.04
12 Kyra Hood SR-4 Southern Wesleyan 5:12.30
13 Alaya Lindquist FR-1 Newberry 5:14.49
14 Emorie Thrasher FR-1 Converse 5:14.84
15 Madison Chesney SO-2 Spartanburg Methodist 5:15.19
16 Abbey Frock FR-1 Southern Wesleyan 5:15.52
17 Sydney Palmer FR-1 Southern Wesleyan 5:15.53
18 Caroline Patterson FR-1 North Georgia 5:15.75
19 Valeria Angel SO-2 Piedmont 5:16.77
20 Grace Valentine SO-2 North Greenville 5:18.09
21 Addie Bolton FR-1 Piedmont 5:23.11
22 Kaitlin Ivey SO-2 Life 5:23.76
23 Anna Bulsa SR-4 North Greenville 5:27.03
24 Khasmine Harris SO-2 Limestone 5:28.54
25 Margaret Snyder SO-2 Bob Jones 5:29.43
26 Sarah Vanderberg SR-4 Bob Jones 5:31.15
27 Briannah Henry FR-1 Emmanuel (Ga.) 5:35.26
28 Paige Trent FR-1 North Greenville 5:39.97
29 Gisselle Lopez FR-1 Southern Wesleyan 5:40.54
30 Julia Reeves FR-1 Southern Wesleyan 5:40.90
31 Jetta Turner SO-2 Converse 5:42.92
32 Nicole Fox JR-3 Bob Jones 5:44.30
33 Diana Gutierrez JR-3 Newberry 5:46.14
34 Tatiana Gonzalez SR-4 Life 5:46.33
35 Anna Dunn FR-1 Bob Jones 5:51.99
36 Addison Teter FR-1 Montreat 5:54.19
37 Emily Sutherland SR-4 King 5:59.28
38 Becca Bowers FR-1 Erskine 6:04.13
39 Alison Dickson JR-3 Southern Wesleyan 6:04.22
40 Sophia Carreker SO-2 Bob Jones 6:10.13
41 Andrea Stansberry JR-3 King 6:13.85
42 Whitney Craft FR-1 Spartanburg Methodist 6:16.43
43 Caroline Lamb SO-2 Southern Wesleyan 6:20.67
44 Anna Dodds SO-2 Bob Jones 6:24.44
45 Jessie Heath SR-4 Bob Jones 6:32.95
46 Hali Gardner FR-1 Spartanburg Methodist 6:48.65
  Marie Ann Escobar SO-2 Life DNS
  Sydney Bolyard FR-1 North Georgia DNS
  Abby Colledge JR-3 Bob Jones DNS
  Hannah Peterson SR-4 Bob Jones DNS
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Claire Mills FR-1 North Georgia 5:04.79
3 Emery Ryan FR-1 North Georgia 5:07.46
4 Bayley Robinson FR-1 Converse 5:07.73
5 Olivia Rish JR-3 Anderson (S.C.) 5:07.73
8 Karmen LeRoy SO-2 North Georgia 5:07.91
9 Josey George FR-1 Piedmont 5:09.46
10 Madison Lewellen JR-3 Southern Wesleyan 5:10.63
18 Caroline Patterson FR-1 North Georgia 5:15.75
19 Valeria Angel SO-2 Piedmont 5:16.77
22 Kaitlin Ivey SO-2 Life 5:23.76
34 Tatiana Gonzalez SR-4 Life 5:46.33
  Marie Ann Escobar SO-2 Life DNS
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Kylie Futrell FR-1 North Greenville 5:07.86
7 Taylor Farmer FR-1 Emmanuel (Ga.) 5:07.88
11 Macey Morgan FR-1 Southern Wesleyan 5:11.04
12 Kyra Hood SR-4 Southern Wesleyan 5:12.30
13 Alaya Lindquist FR-1 Newberry 5:14.49
14 Emorie Thrasher FR-1 Converse 5:14.84
15 Madison Chesney SO-2 Spartanburg Methodist 5:15.19
16 Abbey Frock FR-1 Southern Wesleyan 5:15.52
17 Sydney Palmer FR-1 Southern Wesleyan 5:15.53
20 Grace Valentine SO-2 North Greenville 5:18.09
21 Addie Bolton FR-1 Piedmont 5:23.11
32 Nicole Fox JR-3 Bob Jones 5:44.30
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Anna Bulsa SR-4 North Greenville 5:27.03
24 Khasmine Harris SO-2 Limestone 5:28.54
25 Margaret Snyder SO-2 Bob Jones 5:29.43
26 Sarah Vanderberg SR-4 Bob Jones 5:31.15
27 Briannah Henry FR-1 Emmanuel (Ga.) 5:35.26
29 Gisselle Lopez FR-1 Southern Wesleyan 5:40.54
31 Jetta Turner SO-2 Converse 5:42.92
33 Diana Gutierrez JR-3 Newberry 5:46.14
35 Anna Dunn FR-1 Bob Jones 5:51.99
38 Becca Bowers FR-1 Erskine 6:04.13
  Hannah Peterson SR-4 Bob Jones DNS
  Abby Colledge JR-3 Bob Jones DNS
  Sydney Bolyard FR-1 North Georgia DNS
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Breanna Hammond SR-4 North Georgia 4:55.18
28 Paige Trent FR-1 North Greenville 5:39.97
30 Julia Reeves FR-1 Southern Wesleyan 5:40.90
36 Addison Teter FR-1 Montreat 5:54.19
37 Emily Sutherland SR-4 King 5:59.28
39 Alison Dickson JR-3 Southern Wesleyan 6:04.22
40 Sophia Carreker SO-2 Bob Jones 6:10.13
41 Andrea Stansberry JR-3 King 6:13.85
42 Whitney Craft FR-1 Spartanburg Methodist 6:16.43
43 Caroline Lamb SO-2 Southern Wesleyan 6:20.67
44 Anna Dodds SO-2 Bob Jones 6:24.44
45 Jessie Heath SR-4 Bob Jones 6:32.95
46 Hali Gardner FR-1 Spartanburg Methodist 6:48.65