February 28-29, 2020
|
Liberty-Indoor Track Complex (Banked) - Lynchburg, VA
|
200m (Banked)
ICON KEY: IC4A/ECAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jonathan Schwind JR-3 Lipscomb 1:51.87 10
2 Bradley Prentice SR-4 Liberty 1:52.22 8
3 Koi Williams SO-2 Kennesaw State 1:53.32 6
4 Ryan Bush SO-2 Lipscomb 1:53.37 4
5 Noah Tindale FR-1 Liberty 1:53.43 2
6 Dalton Morley SO-2 North Florida 1:53.64 1
7 Timothy Doyle SO-2 North Florida 1:54.39 -
8 Lewis Ngwenya FR-1 Lipscomb 1:54.72 -
9 Ally Kipchirchir SO-2 Liberty 1:55.34 -
10 Cameron Paulk FR-1 Kennesaw State 1:56.16 -
11 Brady Johnson FR-1 Lipscomb 1:56.87 -
12 Sem Sultanov SR-4 North Florida 1:57.31 -
13 Joseph Onubogu JR-3 New Jersey Institute 1:58.68 -
14 David Munera FR-1 New Jersey Institute 1:58.98 -
15 Nathan Morgan SR-4 Lipscomb 1:59.29 -
16 Matthew Morena FR-1 New Jersey Institute 2:04.13 -
17 Ryan Budhu SR-4 New Jersey Institute 2:04.34 -
18 Andrew Shenoda SO-2 New Jersey Institute 2:05.32 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Sem Sultanov SR-4 North Florida 1:57.31 -
16 Matthew Morena FR-1 New Jersey Institute 2:04.13 -
18 Andrew Shenoda SO-2 New Jersey Institute 2:05.32 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
3 Koi Williams SO-2 Kennesaw State 1:53.32 1:23.86 2:19.39 6
6 Dalton Morley SO-2 North Florida 1:53.64 2:08.42 2:00.46 1
10 Cameron Paulk FR-1 Kennesaw State 1:56.16 2:08.94 2:05.46 -
11 Brady Johnson FR-1 Lipscomb 1:56.87 1:31.16 2:03.89 -
13 Joseph Onubogu JR-3 New Jersey Institute 1:58.68 2:16.49 1:36.13 -
14 David Munera FR-1 New Jersey Institute 1:58.98 1:51.85 1:41.14 -
15 Nathan Morgan SR-4 Lipscomb 1:59.29 1:39.01 2:20.77 -
17 Ryan Budhu SR-4 New Jersey Institute 2:04.34 1:50.67 1:56.88 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jonathan Schwind JR-3 Lipscomb 1:51.87 1:29.50 1:50.76 1:38.45 1:38.45 10
2 Bradley Prentice SR-4 Liberty 1:52.22 2:18.03 1:49.98 1:42.12 2:03.45 8
4 Ryan Bush SO-2 Lipscomb 1:53.37 2:14.91 2:08.11 1:28.43 2:08.11 4
5 Noah Tindale FR-1 Liberty 1:53.43 2:04.78 2:17.25 1:45.49 2:09.31 2
7 Timothy Doyle SO-2 North Florida 1:54.39 1:49.82 1:47.53 1:36.09 1:29.23 -
8 Lewis Ngwenya FR-1 Lipscomb 1:54.72 2:26.85 1:55.87 1:34.07 2:03.90 -
9 Ally Kipchirchir SO-2 Liberty 1:55.34 1:20.74 1:59.96 1:44.96 1:36.89 -