February 28, 2020
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Sandro Joseph JR-3 Warner 22.55 10 0.2
2 Stanley Suber   Unattached 22.72    0.2
3 Ajani McPherson JR-3 Embry-Riddle 22.82 8 0.2
4 Will Moten SO-2 Embry-Riddle 22.83 6 0.2
5 Ritchy Laguerre SO-2 Nova Southeastern 23.51 5 0.1
6 Connor Page FR-1 Embry-Riddle 24.01 4 0.5
7 Aidan Nicholas FR-1 Tampa 24.01 3 0.2
8 Ryan McFarland FR-1 Tampa 24.08 2 0.2
9 Maurice Gentry FR-1 Tampa 24.23 1 0.5
10 Austin James SO-2 Tampa 24.35 - 0.5
11 Thomas Spear FR-1 Palm Beach Atlantic 24.35 - +0.0
12 Damilola Jolaogun SO-2 Nova Southeastern 24.38 - 0.2
13 Bryce Jefferson FR-1 Saint Leo 24.43 - 0.2
14 Hayden Cathey SO-2 Florida College 24.46 - 0.2
15 Seth Cribben FR-1 Embry-Riddle 24.47 - 0.1
16 Andrew Sands SR-4 Saint Leo 24.57 - 0.2
17 Luis Quintero SO-2 Palm Beach Atlantic 24.58 - 0.5
18 Brendan Kafka SO-2 Tampa 24.60 - 0.5
19 Zackary Tempert FR-1 Embry-Riddle 24.78 - 0.2
20 Thomas Curran SO-2 Tampa 24.79 - 0.5
21 Matthew Ginarte FR-1 Lynn 24.81 - 0.2
22 Tristan Karuzis JR-3 Saint Leo 25.06 - 0.2
23 Evan Depositar FR-1 Palm Beach Atlantic 31.03 - +0.0
  Nathaniel Maybell FR-1 Warner DNS    -
  Nicholas Douglas SR-4 Warner DNS    -
  Julian Tyler SO-2 Warner DNS    -
  Tramaine Brown FR-1 Warner DNS    -
  Deatice Charles SR-4 Warner DNS    -
  Patrick Horne Senior Unlimited Sports Training DNS    -
  Calvin Smith   Unattached DNS    -
  Luis Garcia   Elite Speed Geeks DNS    -
  Jamesley Chery JR-3 Warner DNS    -
  Charles Pope FR-1 Tampa DNS    -
  Andrew Nagle FR-1 Lynn DNS    -
  Meshawn Neely SO-2 Warner DNS    -
  Moses Tonade   IMG Elite DNS    -
  Nicholas Wilson   FASST Track and Field Club DNS    -
  KIM Yoseop   Goyangcity DNS    -
  Jared Yamada SR-4 Palm Beach Atlantic DNS    -
  Dennarius Murphy SO-2 Palm Beach Atlantic DNS    -
  Nicolas Le Metayer FR-1 Palm Beach Atlantic DNS    -
  Jared Robinson SR-4 Nova Southeastern DNS    -
  Nickalus Knight FR-1 Johnson & Wales (Fla.) DNS    -
  Jasen Santerre FR-1 Johnson & Wales (Fla.) DNS    -
  Javon Firmin FR-1 Johnson & Wales (Fla.) DNS    -
  Darius Campbell FR-1 Johnson & Wales (Fla.) DNS    -
  John-Paul Dean SR-4 Embry-Riddle DNS    -
  Luke Drummonds FR-1 Embry-Riddle DNS    -
  Johnny Bankston FR-1 Embry-Riddle DNS    -
  Garrett Lischke SR-4 Saint Leo DNS    -
  Jeleel Swift SR-4 Warner DNS    -
  Christian Richardson FR-1 Lynn DNS    -
Men's 200 Meters Section 1
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sandro Joseph JR-3 Warner 22.55 10
2 Stanley Suber   Unattached 22.72   
4 Will Moten SO-2 Embry-Riddle 22.83 6
  Moses Tonade   IMG Elite DNS   
  Nicholas Wilson   FASST Track and Field Club DNS   
  Meshawn Neely SO-2 Warner DNS   
  Calvin Smith   Unattached DNS   
  Patrick Horne Senior Unlimited Sports Training DNS   
Men's 200 Meters Section 2
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Ajani McPherson JR-3 Embry-Riddle 22.82 8
13 Bryce Jefferson FR-1 Saint Leo 24.43 -
  Christian Richardson FR-1 Lynn DNS   
  KIM Yoseop   Goyangcity DNS   
  Dennarius Murphy SO-2 Palm Beach Atlantic DNS   
  Jared Robinson SR-4 Nova Southeastern DNS   
  Nicholas Douglas SR-4 Warner DNS   
  Jamesley Chery JR-3 Warner DNS   
Men's 200 Meters Section 3
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Connor Page FR-1 Embry-Riddle 24.01 4
9 Maurice Gentry FR-1 Tampa 24.23 1
10 Austin James SO-2 Tampa 24.35 -
17 Luis Quintero SO-2 Palm Beach Atlantic 24.58 -
18 Brendan Kafka SO-2 Tampa 24.60 -
20 Thomas Curran SO-2 Tampa 24.79 -
  Andrew Nagle FR-1 Lynn DNS   
  John-Paul Dean SR-4 Embry-Riddle DNS   
Men's 200 Meters Section 4
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Aidan Nicholas FR-1 Tampa 24.01 3
8 Ryan McFarland FR-1 Tampa 24.08 2
12 Damilola Jolaogun SO-2 Nova Southeastern 24.38 -
14 Hayden Cathey SO-2 Florida College 24.46 -
21 Matthew Ginarte FR-1 Lynn 24.81 -
  Nickalus Knight FR-1 Johnson & Wales (Fla.) DNS   
  Jeleel Swift SR-4 Warner DNS   
  Charles Pope FR-1 Tampa DNS   
Men's 200 Meters Section 5
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Andrew Sands SR-4 Saint Leo 24.57 -
19 Zackary Tempert FR-1 Embry-Riddle 24.78 -
22 Tristan Karuzis JR-3 Saint Leo 25.06 -
  Jared Yamada SR-4 Palm Beach Atlantic DNS   
  Jasen Santerre FR-1 Johnson & Wales (Fla.) DNS   
  Darius Campbell FR-1 Johnson & Wales (Fla.) DNS   
  Garrett Lischke SR-4 Saint Leo DNS   
  Deatice Charles SR-4 Warner DNS   
Men's 200 Meters Section 6
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Thomas Spear FR-1 Palm Beach Atlantic 24.35 -
23 Evan Depositar FR-1 Palm Beach Atlantic 31.03 -
  Nicolas Le Metayer FR-1 Palm Beach Atlantic DNS   
  Javon Firmin FR-1 Johnson & Wales (Fla.) DNS   
  Luke Drummonds FR-1 Embry-Riddle DNS   
  Nathaniel Maybell FR-1 Warner DNS   
  Julian Tyler SO-2 Warner DNS   
  Tramaine Brown FR-1 Warner DNS   
Men's 200 Meters Section 7
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Ritchy Laguerre SO-2 Nova Southeastern 23.51 5
15 Seth Cribben FR-1 Embry-Riddle 24.47 -
  Johnny Bankston FR-1 Embry-Riddle DNS   
  Luis Garcia   Elite Speed Geeks DNS