February 28, 2020
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Calvin Smith   Unattached 48.80   
2 Stanley Suber   Unattached 49.50   
3 Dunyea Grant Junior Unattached 50.23   
4 Christian Richardson FR-1 Lynn 50.35 10
5 Javon Firmin FR-1 Johnson & Wales (Fla.) 52.74 8
6 Daniel Esteril JR-3 Warner 53.30 6
7 Thomas Spear FR-1 Palm Beach Atlantic 53.45 5
8 Douglas Gray FR-1 Saint Leo 53.57 4
9 Deatice Charles SR-4 Warner 53.63 3
10 Austin James SO-2 Tampa 53.63 2
11 Luis Quintero SO-2 Palm Beach Atlantic 53.77 1
12 Evan Ambrose JR-3 Tampa 54.66 -
13 Brendan Kafka SO-2 Tampa 55.50 -
14 Nicolas Le Metayer FR-1 Palm Beach Atlantic 55.71 -
  Shane Cohen FR-1 Tampa 55.50   
  Luis Garcia   Elite Speed Geeks 54.66   
  KIM Yoseop   Goyangcity DNF   
  Charles Pope FR-1 Tampa DNS   
  Thomas Curran SO-2 Tampa DNS   
  Deatice Charles SR-4 Warner DNS   
  Tramaine Brown FR-1 Warner DNS   
  Nathaniel Maybell FR-1 Warner DNS   
  Matthew Ginarte FR-1 Lynn DNS   
  Rolain Saintilus   IMG Elite DNS   
  Nicholas Wilson   FASST Track and Field Club DNS   
  Cameron Dill   1st Coast Track Club DNS   
  OH Jaewon   Goyangcity DNS   
  CHOI Sehoon   Goyangcity DNS   
  KIM Junyoung   Goyangcity DNS   
  Luis Silva FR-1 Palm Beach Atlantic DNS   
  Dennarius Murphy SO-2 Palm Beach Atlantic DNS   
  Marlon Deetjen FR-1 Johnson & Wales (Fla.) DNS   
  Andrew Nagle FR-1 Lynn DNS   
  Nicholas Douglas SR-4 Warner DNS   
  Davis Rangi Freshman Unattached DNS   
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Calvin Smith   Unattached 48.80   
2 Stanley Suber   Unattached 49.50   
3 Dunyea Grant Junior Unattached 50.23   
4 Christian Richardson FR-1 Lynn 50.35 10
  KIM Yoseop   Goyangcity DNF   
  Nicholas Wilson   FASST Track and Field Club DNS   
  Cameron Dill   1st Coast Track Club DNS   
  CHOI Sehoon   Goyangcity DNS   
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Austin James SO-2 Tampa 53.63 2
  Andrew Nagle FR-1 Lynn DNS   
  Matthew Ginarte FR-1 Lynn DNS   
  Rolain Saintilus   IMG Elite DNS   
  OH Jaewon   Goyangcity DNS   
  KIM Junyoung   Goyangcity DNS   
  Dennarius Murphy SO-2 Palm Beach Atlantic DNS   
  Nicholas Douglas SR-4 Warner DNS   
  Deatice Charles SR-4 Warner DNS   
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Javon Firmin FR-1 Johnson & Wales (Fla.) 52.74 8
6 Daniel Esteril JR-3 Warner 53.30 6
8 Douglas Gray FR-1 Saint Leo 53.57 4
9 Deatice Charles SR-4 Warner 53.63 3
11 Luis Quintero SO-2 Palm Beach Atlantic 53.77 1
  Nathaniel Maybell FR-1 Warner DNS   
  Thomas Curran SO-2 Tampa DNS   
  Charles Pope FR-1 Tampa DNS   
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Thomas Spear FR-1 Palm Beach Atlantic 53.45 5
14 Nicolas Le Metayer FR-1 Palm Beach Atlantic 55.71 -
  Luis Silva FR-1 Palm Beach Atlantic DNS   
  Marlon Deetjen FR-1 Johnson & Wales (Fla.) DNS   
  Davis Rangi Freshman Unattached DNS   
Men's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Evan Ambrose JR-3 Tampa 54.66 -
13 Brendan Kafka SO-2 Tampa 55.50 -
  Shane Cohen FR-1 Tampa 55.50   
  Luis Garcia   Elite Speed Geeks 54.66   
  Tramaine Brown FR-1 Warner DNS